3d-up-strona-706x435-c-default
3d-up.pl zajmujący się profesjonalnymi wydrukami 3D, jedna z pierwszych firm tego typu w Polsce.

Cel

Firma 3D-UP! jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się profesjonalnymi wydrukami 3D. Dzięki temu jej strona była wysoko na zapytania związane z drukiem. Wraz ze wzrostem popularności druku 3D przybywało konkurencji i malał ruch oraz liczba zapytań ze strony.

Celem było przede wszystkim zwiększenie tematycznego ruchu z naciskiem na rejon Dolnego Śląska tak aby zwiększyła się liczba zapytań.

Działania

W pierwszym etapie prac skupiliśmy się przede wszystkim na stronie. Została nieco odświeżona wizualnie, poprawiliśmy formularze dodając możliwość załączania plików z projektami.

Następnie rozplanowaliśmy nową strukturę oraz przygotowaliśmy wytyczne do treści. Oczywiście nie zapomnieliśmy o optymalizacji serwisu.

Z dopracowaną stroną mogliśmy ruszyć z pracami związanymi z linkowaniem.

Efekty

Zmiany na stronie, dodanie treści oraz linkowanie sprawiły, że udało się zwiększyć widoczność serwisu. Niżej widoczność top 3 i top 10:

Oraz widoczność top 50:

Wzrost pojawił się również na pozycjach, niżej wycinek pozycji:

 

3d-pozycje
 

Podsumowanie

Strona ma jeszcze dalszy potencjał do wzrostów poprzez inwestycję w treści. Przygotowaliśmy wspólnie z Klientem odpowiedni plan, pomogliśmy znaleźć copywriterów i będzie on realizowany w najbliższym czasie. To też pokazuje, że prace przy pozycjonowaniu nigdy nie kończą się definitywnie, zawsze są obszary strony nad którymi można dalej pracować.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*