fajnyleasing-pozycjonowanie-case-706x435-c-default
Fajnyleasing.pl pomaga firmom zakupić samochody oraz urządzania i maszyny z pomocą leasingu.

Cele

Współpracę rozpoczęliśmy w połowie 2017 roku. Strona ma generować zapytania mailowe oraz telefoniczne, dlatego Klientowi zależało przede wszystkim na zwiększeniu ruchu i widoczności. Klient działa w regionie kilku województw i najczęściej dojeżdża do osób zainteresowanych ofertą.

Ustaliliśmy, że najlepiej będzie dodać na stronie landingi pod najważniejsze miejscowości, co pomoże przy pozycjonowaniu lokalnym na złożenia leasing + miejscowość, leasing samochodów + miejscowość i inne. Dodatkowo na utworzone landingi będzie prowadzona kampania Adwords oraz Twitter.

Działania

Zanim zaczęliśmy działania marketingowe, skupiliśmy się na stronie fajnyleasing.pl. W momencie rozpoczęcia współpracy strona klienta wymagała zmiany (poprawa oprawy wizualnej, dodanie call to action itd.). Nową odsłonę strony przygotował nasz webdeveloper.

Z wykonaną nową stroną mogliśmy stworzyć odpowiednie landingi pod każdą miejscowość jak w przykładzie niżej:

Kolejny etap prac dotyczył analityki. Skonfigurowaliśmy Google Tag Managera, założyliśmy cele i zdarzenia na stronie (np. na wysyłkę formularza, kliknięcie numeru telefonu i inne). Dzięki temu mogliśmy śledzić później efekty działań i skuteczność poszczególnych kanałów (reklam, pozycjonowania).

Mając te etapy za sobą mogliśmy przystąpić do działań marketingowych. Założyliśmy kampanię Adwords wykorzystując już istniejące landingi danych miejscowości.

Następnie rozpoczęliśmy linkowanie domeny głównej oraz podstron.

Efekty

Od samego początku współpracy widoczność rośnie. Zaznaczyć trzeba, że jest ona związana z liczbą podstron miejscowości, w przyszłości planujemy dodanie większej liczby podstron co powinno przełożyć się na jej dalszy wzrost.

Niżej widoczność dla top 3 oraz top 10:

Oraz widoczność dla top 50:

Dla wielu miejscowości udało się też wypracować dobre pozycje w okolicy top 5, niżej fragment sprawdzanych fraz:

 

pozycje fraz
 

Podsumowanie

To nie koniec działań przy serwisie. Mamy za sobą pierwszy ważny etap, gdzie sprawdziliśmy pomysł na utworzenie landingów pod miejscowości oraz ich skuteczność przy generowaniu zapytań. W kolejnym etapie chcemy dodać więcej miejscowości, kontynuować linkowanie oraz poszerzyć kampanię płatną dodatkowo o Facebook i Instragram.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*