Ełk – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też komplksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Semstart to agencja gdzie pracują specjaliści z dużym doświadczeniem w promocji firm w internecie. Od wielu lat razem pracujemy nad bezpiecznymi działaniami pozycjonerskimi.

  Pomagamy przedsiębiorstwom z różnych obszarów – pozycjonujemy sklepy internetowe, firmy usługowe czy lokalne biznesy.

  SemStart to doświadczone osoby. Doskonale znają techniki marketingu firm w internecie. Z powodzeniem wykorzystują wiele kanałów, takie jak kampanie Google AdWords, SEO, reklamy FB i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • rzetelne wykonanie usługi
  • korzystne ceny
  • niewielka, butikowa firma marketingowa
  • korzystne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania

  Jeśli mam mniejszy budżet, możecie mi pomóc w pozycjonowaniu strony?

  Tak, zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Może Pan podać nam specyfikę swojego budżetu i potrzeb, a my z przyjemnością wykonamy dla Pana indywidualną wycenę.

  Skąd wiedzieć jakie wyniki osiąga kampania reklamowa?

  Co miesiąc przygotowujemy przejrzysty raport z działań i wyników kampanii reklamowych. Dodatkowo, już na samym początku pomagamy Ci w prawidłowej konfiguracji Google Analytics, aby skutecznie śledzić Twój moduł ecommerce. Dzięki temu masz dane, które pozwolą Ci na wczesne podejmowanie decyzji o tym, czy warto inwestować w kolejne reklamy, czy po prostu wstrzymać kampanię w zależności od tego, jak dobrze wypada na tle innych kanałów/produktów!

  Czy z pomocą internetu można rozwinąć nową firmę

  Tak, możliwe jest rozpoczęcie nowego biznesu z wykorzystaniem Internetu. Jedną z głównych zalet handlu elektronicznego dla przedsiębiorcy jest to, że niskie koszty ogólne związane z zakupami online oznaczają, że jest mniej powodów, dla których klienci mogą zabrać swoje pieniądze gdzie indziej i kupić u konkurencji. Tak więc nie tylko można zaangażować się w bardziej bezpośredni marketing, wysyłając spersonalizowane wiadomości bezpośrednio przez e-mail w sposób efektywny kosztowo, ale także mają dostęp do narzędzi, takich jak serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram.

  Czy piszecie treści na stronę w ramach usługi pozycjonowania?

  Tak, pomagamy naszym klientom z usług SEO i często dbamy o ich potrzeby w zakresie treści, jak również. Oferujemy pełną linię usług SEO, która obejmuje tworzenie i rozwój wysokiej jakości treści w celu optymalizacji witryny dla wyszukiwarek. Obejmuje to również robienie dobrej jakości zdjęć przy użyciu profesjonalnego sprzętu, które dodadzą atrakcyjności wizualnej i znaczenia Twojej stronie, automatycznie podnosząc jej pozycję w SERP-ach (stronach wyników wyszukiwania).

  Jak działa prowadzenie kampanii Adwords?

  Dobrze przemyślana kampania reklamowa zaowocuje większą liczbą potencjalnych klientów dla firmy, z wyższym współczynnikiem konwersji. Reklama w Internecie często odbywa się za pomocą reklam w wyszukiwarkach (znanych jako Adwords) lub w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Kampanie reklamowe muszą być przygotowane z wyprzedzeniem, z uważnym uwzględnieniem czynników, takich jak słowa kluczowe, które opisują oferowane elementy i ich znaczenie dla tego, co ludzie szukają; oferty, które określają pozycję w wynikach wyszukiwania, a także ogólne koszty związane z prowadzeniem kampanii reklamowej. Kampanie testowe powinny być skonfigurowane najpierw w celu, dzięki czemu można zobaczyć, jak reaguje rynek przed inwestowaniem mocno do niego – opłaca się wiedzieć, co działa najlepiej przed pójściem na całość!

  Ełk – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 62 109
  Powierzchnia miasta 21,1 km²
  Gęstość zaludnienia 2 941,9 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1445
  numer kierunkowy (+48) 87
  tablice rejestracyjne NEL

  Ełk jest niewielkim miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 62 109, z czego 51,9% stanowią kobiety, a 48,1% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców wzrosła o 12,3%. Średni wiek mieszkańców wynosi 39,6 lat i jest nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Ełku zawarli w 2019 roku 313 małżeństw, co odpowiada 5,0 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz nieznacznie więcej od wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 2,1 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie więcej od wartości dla kraju.30,7% mieszkańców Ełku jest stanu wolnego, 53,6% żyje w małżeństwie, 5,9% mieszkańców jest po rozwodzie, a 8,5% to wdowy/wdowcy.Ełk ma dodatni przyrost naturalny wynoszący 94. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu 1,52 na 1000 mieszkańców Ełku. W 2019 roku urodziło się 626 dzieci, w tym 47,9% dziewczynek i 52,1% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 447 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 1,06 i jest znacznie większy od średniej dla województwa oraz znacznie większy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 29,9% zgonów w Ełku spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 23,2% zgonów w Ełku były nowotwory, a 5,6% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Ełku przypada 8.58 zgonów. Jest to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 807 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 749 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Ełku 58. W tym samym roku 63 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 38 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 25.60,9% mieszkańców Ełku jest w wieku produkcyjnym, 19,9% w wieku przedprodukcyjnym, a 19,2% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Ełk – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W marketingu lokalnym często przeważają firmy usługowe. Im zamożniejsi mieszkańcy, tym łatwiej można budować biznes z pomocą pozycjonowania lokalnego i reklam:

  W Ełku na 1000 mieszkańców pracuje 247osób . Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla Polski. 50,8% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 49,2% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Ełku wynosiło w 2019 roku 9,3% (10,8% wśród kobiet i 7,9% wśród mężczyzn). Jest to wartość porównywalna do stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie więcej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Ełku wynosiło 3 693,95 PLN, co odpowiada 76.40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Ełku 736 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 890 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi 154.16,0% aktywnych zawodowo mieszkańców Ełku pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 36,3% w przemyśle i budownictwie, a 19,7% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 2,2% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Tak przedstawia się wykres zatrudnienia wg. branż:

  Poniżej ile mieszkańców ma wykształcenie średnie i wyższe:

  B2B – firmy w regionie

  W Ełku w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 5 637 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 4 092 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 525 nowych podmiotów, a 257 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (605) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (435) w roku 2016. W tym samym okresie najwięcej (704) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2010 roku, najmniej (257) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2019 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Ełku najwięcej (434) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (5 418) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.0,8% (44) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 21,3% (1 199) podmiotów, a 77,9% (4 394) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Ełku najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (20.3%) oraz Budownictwo (18.5%).

  Na wykresie niżej liczba zarejestrowanych spółek:

  Wykres niżej przedstawia procentowy podział rodzajów działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Ełku oddano do użytku 414 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 6,67 nowych lokali. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie większa od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Ełku to 23 489 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 379 mieszkań. Jest to wartość nieznacznie większa od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz porównywalna do średniej dla całej Polski.96,9% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 3,1% na cele indywidualne.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Ełku to 3,18 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej liczby izb dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Ełku to 72,60 m2 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,91% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 99,54% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 98,21% mieszkań posiada łazienkę, 93,87% korzysta z centralnego ogrzewania, a 67,70% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Według danych GUS z 2019 roku w Ełku znajdował się 1 hotel (kategorii ★★★), 0 moteli oraz 2 pensjonaty (kategorii w trakcie kategoryzacji). W porównaniu z rokiem 2008 liczba obiektów noclegowych pozostała bez zmian.Pozostałe turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów:
  inne obiekty hotelowe: 2

  kempingi: 1 (całoroczne: 0)
  pokoje gościnne: 1

  pozostałe obiekty niesklasyfikowane: 1

  Turystyczne obiekty noclegowe wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo (dane na rok 2017):
  pochylnia wjazdowa: 3

  drzwi automatycznie otwierane: 1

  winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 1

  parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 1

  Obiekty z zapleczem konferencyjnym (dane na rok 2017):
  z salą konferencyjną: 4 (liczba sal: 6, liczba miejsc: 270)
  z nagłośnieniem: 2

  z projektorem multimedialnym: 2

  z obsługą techniczną: 1

  z ekranem: 3

  z flipchartem (tablica suchościeralna): 2

  z komputerem/laptopem na wyposażeniu: 3

  z siecią WiFi na terenie obiektu: 6

  Skorzystaj z wyszukiwarki naszego partnera aby znaleźć nocleg w Ełku w najkorzystniejszej cenie. Dostępna jest bogata baza obiektów – począwszy od domków letniskowych, apartamentów i hosteli, a na luksusowych hotelach kończąc. Poniżej najatrakcyjniejsze aktualne promocje na nocleg.

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Ełku znajduje się 49 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Funkcja osadnicza/mieszkalna Ełk, st.4 z pradziejówdnia 1973-10-10, wykaz dokumentów: 188/A z 1973-10-10; 87 z 1980-11-07; C-122 z brak daty


  warmińsko-mazurskie – inne miejscowości

  Bartoszyce, Działdowo, Ełk, Giżycko, Iława, Kętrzyn, Mrągowo, Ostróda, Szczytno

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl