Ełk – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Semstart to agencja gdzie pracują specjaliści z dużym doświadczeniem w promocji firm w internecie. Od wielu lat razem pracujemy nad bezpiecznymi działaniami pozycjonerskimi.

  Pomagamy przedsiębiorstwom z różnych obszarów – pozycjonujemy sklepy internetowe, firmy usługowe czy lokalne biznesy.

  SemStart to doświadczone osoby. Doskonale znają techniki marketingu firm w internecie. Z powodzeniem wykorzystują wiele kanałów, takie jak kampanie Google AdWords, SEO, reklamy FB i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • rzetelne wykonanie usługi
  • korzystne ceny
  • niewielka, butikowa firma marketingowa
  • korzystne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania

  Jeśli mam mniejszy budżet, możecie mi pomóc w pozycjonowaniu strony?

  Tak, zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Może Pan podać nam specyfikę swojego budżetu i potrzeb, a my z przyjemnością wykonamy dla Pana indywidualną wycenę.

  Skąd wiedzieć jakie wyniki osiąga kampania reklamowa?

  Co miesiąc przygotowujemy przejrzysty raport z działań i wyników kampanii reklamowych. Dodatkowo, już na samym początku pomagamy Ci w prawidłowej konfiguracji Google Analytics, aby skutecznie śledzić Twój moduł ecommerce. Dzięki temu masz dane, które pozwolą Ci na wczesne podejmowanie decyzji o tym, czy warto inwestować w kolejne reklamy, czy po prostu wstrzymać kampanię w zależności od tego, jak dobrze wypada na tle innych kanałów/produktów!

  Czy z pomocą internetu można rozwinąć nową firmę

  Tak, możliwe jest rozpoczęcie nowego biznesu z wykorzystaniem Internetu. Jedną z głównych zalet handlu elektronicznego dla przedsiębiorcy jest to, że niskie koszty ogólne związane z zakupami online oznaczają, że jest mniej powodów, dla których klienci mogą zabrać swoje pieniądze gdzie indziej i kupić u konkurencji. Tak więc nie tylko można zaangażować się w bardziej bezpośredni marketing, wysyłając spersonalizowane wiadomości bezpośrednio przez e-mail w sposób efektywny kosztowo, ale także mają dostęp do narzędzi, takich jak serwisy społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram.

  Czy piszecie treści na stronę w ramach usługi pozycjonowania?

  Tak, pomagamy naszym klientom z usług SEO i często dbamy o ich potrzeby w zakresie treści, jak również. Oferujemy pełną linię usług SEO, która obejmuje tworzenie i rozwój wysokiej jakości treści w celu optymalizacji witryny dla wyszukiwarek. Obejmuje to również robienie dobrej jakości zdjęć przy użyciu profesjonalnego sprzętu, które dodadzą atrakcyjności wizualnej i znaczenia Twojej stronie, automatycznie podnosząc jej pozycję w SERP-ach (stronach wyników wyszukiwania).

  Jak działa prowadzenie kampanii Adwords?

  Dobrze przemyślana kampania reklamowa zaowocuje większą liczbą potencjalnych klientów dla firmy, z wyższym współczynnikiem konwersji. Reklama w Internecie często odbywa się za pomocą reklam w wyszukiwarkach (znanych jako Adwords) lub w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Kampanie reklamowe muszą być przygotowane z wyprzedzeniem, z uważnym uwzględnieniem czynników, takich jak słowa kluczowe, które opisują oferowane elementy i ich znaczenie dla tego, co ludzie szukają; oferty, które określają pozycję w wynikach wyszukiwania, a także ogólne koszty związane z prowadzeniem kampanii reklamowej. Kampanie testowe powinny być skonfigurowane najpierw w celu, dzięki czemu można zobaczyć, jak reaguje rynek przed inwestowaniem mocno do niego – opłaca się wiedzieć, co działa najlepiej przed pójściem na całość!

  Ełk – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 62 109
  Powierzchnia miasta 21,1 km²
  Gęstość zaludnienia 2 941,9 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1445
  numer kierunkowy (+48) 87
  tablice rejestracyjne NEL

  Ełk jest niewielkim miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 62 109, z czego 51,9% stanowią kobiety, a 48,1% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców wzrosła o 12,3%. Średni wiek mieszkańców wynosi 39,6 lat i jest nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego oraz nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Ełku zawarli w 2019 roku 313 małżeństw, co odpowiada 5,0 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz nieznacznie więcej od wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 2,1 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie więcej od wartości dla kraju.30,7% mieszkańców Ełku jest stanu wolnego, 53,6% żyje w małżeństwie, 5,9% mieszkańców jest po rozwodzie, a 8,5% to wdowy/wdowcy.Ełk ma dodatni przyrost naturalny wynoszący 94. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu 1,52 na 1000 mieszkańców Ełku. W 2019 roku urodziło się 626 dzieci, w tym 47,9% dziewczynek i 52,1% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 447 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 1,06 i jest znacznie większy od średniej dla województwa oraz znacznie większy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 29,9% zgonów w Ełku spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 23,2% zgonów w Ełku były nowotwory, a 5,6% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Ełku przypada 8.58 zgonów. Jest to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 807 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 749 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Ełku 58. W tym samym roku 63 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 38 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 25.60,9% mieszkańców Ełku jest w wieku produkcyjnym, 19,9% w wieku przedprodukcyjnym, a 19,2% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Ełk – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W marketingu lokalnym często przeważają firmy usługowe. Im zamożniejsi mieszkańcy, tym łatwiej można budować biznes z pomocą pozycjonowania lokalnego i reklam:

  W Ełku na 1000 mieszkańców pracuje 247osób . Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla Polski. 50,8% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 49,2% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Ełku wynosiło w 2019 roku 9,3% (10,8% wśród kobiet i 7,9% wśród mężczyzn). Jest to wartość porównywalna do stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie więcej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Ełku wynosiło 3 693,95 PLN, co odpowiada 76.40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Ełku 736 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 890 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi 154.16,0% aktywnych zawodowo mieszkańców Ełku pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 36,3% w przemyśle i budownictwie, a 19,7% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 2,2% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Tak przedstawia się wykres zatrudnienia wg. branż:

  Poniżej ile mieszkańców ma wykształcenie średnie i wyższe:

  B2B – firmy w regionie

  W Ełku w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 5 637 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 4 092 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 525 nowych podmiotów, a 257 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (605) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (435) w roku 2016. W tym samym okresie najwięcej (704) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2010 roku, najmniej (257) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2019 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Ełku najwięcej (434) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (5 418) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.0,8% (44) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 21,3% (1 199) podmiotów, a 77,9% (4 394) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Ełku najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (20.3%) oraz Budownictwo (18.5%).

  Na wykresie niżej liczba zarejestrowanych spółek:

  Wykres niżej przedstawia procentowy podział rodzajów działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Ełku oddano do użytku 414 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 6,67 nowych lokali. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie większa od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Ełku to 23 489 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 379 mieszkań. Jest to wartość nieznacznie większa od wartości dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz porównywalna do średniej dla całej Polski.96,9% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 3,1% na cele indywidualne.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Ełku to 3,18 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej liczby izb dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Ełku to 72,60 m2 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,91% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 99,54% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 98,21% mieszkań posiada łazienkę, 93,87% korzysta z centralnego ogrzewania, a 67,70% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Według danych GUS z 2019 roku w Ełku znajdował się 1 hotel (kategorii ★★★), 0 moteli oraz 2 pensjonaty (kategorii w trakcie kategoryzacji). W porównaniu z rokiem 2008 liczba obiektów noclegowych pozostała bez zmian.Pozostałe turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów:
  inne obiekty hotelowe: 2

  kempingi: 1 (całoroczne: 0)
  pokoje gościnne: 1

  pozostałe obiekty niesklasyfikowane: 1

  Turystyczne obiekty noclegowe wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo (dane na rok 2017):
  pochylnia wjazdowa: 3

  drzwi automatycznie otwierane: 1

  winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 1

  parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 1

  Obiekty z zapleczem konferencyjnym (dane na rok 2017):
  z salą konferencyjną: 4 (liczba sal: 6, liczba miejsc: 270)
  z nagłośnieniem: 2

  z projektorem multimedialnym: 2

  z obsługą techniczną: 1

  z ekranem: 3

  z flipchartem (tablica suchościeralna): 2

  z komputerem/laptopem na wyposażeniu: 3

  z siecią WiFi na terenie obiektu: 6

  Skorzystaj z wyszukiwarki naszego partnera aby znaleźć nocleg w Ełku w najkorzystniejszej cenie. Dostępna jest bogata baza obiektów – począwszy od domków letniskowych, apartamentów i hosteli, a na luksusowych hotelach kończąc. Poniżej najatrakcyjniejsze aktualne promocje na nocleg.

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Ełku znajduje się 49 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Funkcja osadnicza/mieszkalna Ełk, st.4 z pradziejówdnia 1973-10-10, wykaz dokumentów: 188/A z 1973-10-10; 87 z 1980-11-07; C-122 z brak daty


  warmińsko-mazurskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Bartoszyce, pozycjonowanie stron Działdowo, pozycjonowanie stron Ełk, pozycjonowanie stron Giżycko, pozycjonowanie stron Iława, pozycjonowanie stron Kętrzyn, pozycjonowanie stron Mrągowo, pozycjonowanie stron Ostróda, pozycjonowanie stron Szczytno

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl