Lubań – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Semstart to firma gdzie pracują ludzie z wieloletnim bagażem doświadczeń w promocji firm w internecie. Od wielu lat razem pracujemy nad sprawnymi działaniami marketingowymi.

  Pomagamy firmom z różnych nisz – pozycjonujemy sklepy internetowe, apteki czy lokalne biznesy.

  SemStart to doświadczone osoby. Świetnie znają techniki marketingu firm w internecie. Skutecznie wykorzystują wiele kanałów, jak kampanie Google Ads, pozycjonowanie, reklamy Facebook i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu
  • przystępne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania
  • pakiety startowe dla firm
  • pomagamy budować twój biznes

  Skąd wiedzieć jakie wyniki osiąga kampania reklamowa?

  Co miesiąc przygotowujemy przejrzysty raport z działań i wyników kampanii reklamowych. Dodatkowo, już na samym początku pomagamy Ci w prawidłowej konfiguracji Google Analytics, aby skutecznie śledzić Twój moduł ecommerce. Dzięki temu masz dane, które pozwolą Ci na wczesne podejmowanie decyzji o tym, czy warto inwestować w kolejne reklamy, czy po prostu wstrzymać kampanię w zależności od tego, jak dobrze wypada na tle innych kanałów/produktów!

  Czy jest konsulting w zakresie marketingu internetowego?

  Właściciel sklepu internetowego może spędzić wiele godzin na doskonaleniu swojego rankingu w wyszukiwarkach, ale jeśli nie ma klientów, którzy mogliby przekształcić się w sprzedaż, to wszystko na nic. Dlatego właśnie firma musi skupić się nie tylko na rankingach SEO, ale także na wynikach finansowych, które z nich wynikają: Kiedy Twoja firma może zwiększyć swoje dochody, możesz zainwestować w lepsze taktyki marketingowe, takie jak doradztwo lub kampanie reklamowe.

  Czy prowadzicie SEO i reklamy sklepów e-commerce?

  Tak, nasza agencja specjalizuje się w pozycjonowaniu i reklamie sklepów internetowych. Współpracujemy z założycielami, aby ustalić najlepsze słowa kluczowe dla celów SEO. Nasi eksperci skonsultują się z Tobą, aby upewnić się, że Twoja strona wyróżni się na tle konkurencji i zwiększy ruch na stronie. Pozycjonowanie sklepu internetowego to coś więcej niż tylko stworzenie dobrego sklepu – to stworzenie tożsamości, dzięki której ludzie będą rozpoznawać Twoją markę, gdy będą szukać w Google ubrań, elektroniki lub artykułów dla zwierząt. Z Twojej strony internetowej powinno jasno wynikać, kim jesteś i co masz do zaoferowania, ponieważ jeśli użytkownicy nie są w stanie szybko wychwycić przynajmniej jednej istotnej różnicy między Tobą a konkurencją, nie ma sensu w ogóle kierować do nich swojej oferty.

  Na czym polega prowadzenie reklam Adwords?

  Ciągłe śledzenie analizy wartości cost-per-click, współczynnika konwersji i objętości wyszukiwania dla słów kluczowych. Powinieneś dążyć do osiągnięcia maksymalnej wydajności dla Twojego budżetu przy możliwie najniższych kosztach reklamy. Przygotowanie kampanii Adwords zajmuje dużo czasu, zanim zostanie ona włączona i wysłana w przestrzeń internetową. Często lepiej jest robić to partiami, ponieważ każda sekunda się liczy, gdy masz do czynienia z kampaniami online: testuj kampanie Adwords przed ich uruchomieniem i starannie planuj każde uruchomienie, aby zmaksymalizować skuteczność kampanii. Istnieją dwa główne sposoby zarządzania kampanią reklamową po jej aktywacji – albo zarządzanie w locie (łatwiejsza metoda), albo wdrażanie automatycznych strategii przetargowych z platformy Google Ads (bardziej skomplikowane, ale potencjalnie bardziej lukratywne).

  Jeśli mam mniejszy budżet, możecie nadal pomóc w pozycjonowaniu strony?

  Tak, zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Może Pan podać nam specyfikę swojego budżetu i potrzeb, a my z przyjemnością wykonamy dla Pana indywidualną wycenę.

  Lubań – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 20 965
  Powierzchnia miasta 16,1 km²
  Gęstość zaludnienia 1 313,2 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1225
  numer kierunkowy (+48) 75
  tablice rejestracyjne DLB

  Lubań jest małym miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 20 965, z czego 52,7% stanowią kobiety, a 47,3% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców zmalała o 7,7%. Średni wiek mieszkańców wynosi 44,2 lat i jest nieznacznie większy od średniego wieku mieszkańców województwa dolnośląskiego oraz nieznacznie większy od średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Lubania zawarli w 2019 roku 101 małżeństw, co odpowiada 4,8 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to wartość porównywalna do wartości dla województwa dolnośląskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 1,7 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie mniej od wartości dla województwa dolnośląskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla kraju.30,7% mieszkańców Lubania jest stanu wolnego, 52,0% żyje w małżeństwie, 6,7% mieszkańców jest po rozwodzie, a 10,4% to wdowy/wdowcy.Lubań ma ujemny przyrost naturalny wynoszący -126. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu -5,98 na 1000 mieszkańców Lubania. W 2019 roku urodziło się 143 dzieci, w tym 47,6% dziewczynek i 52,4% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 329 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 0,62 i jest znacznie mniejszy od średniej dla województwa oraz znacznie mniejszy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 44,7% zgonów w Lubaniu spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 26,9% zgonów w Lubaniu były nowotwory, a 5,9% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Lubania przypada 12.76 zgonów. Jest to znacznie więcej od wartości średniej dla województwa dolnośląskiego oraz znacznie więcej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 186 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 240 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Lubania -54. W tym samym roku 11 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 0 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 11.58,8% mieszkańców Lubania jest w wieku produkcyjnym, 14,5% w wieku przedprodukcyjnym, a 26,6% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Lubań – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W działaniach marketingowych w danym obszarze zazwyczaj przeważają firmy świadczące usługi. Im wyższe zarobki, tym łatwiej można rozwijać biznes z pomocą SEO i reklam:

  W Lubaniu na 1000 mieszkańców pracuje 246osób . Jest to mniej od wartości dla województwa dolnośląskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla Polski. 56,1% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 43,9% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Lubaniu wynosiło w 2019 roku 4,6% (5,1% wśród kobiet i 4,2% wśród mężczyzn). Jest to wartość porównywalna do stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa dolnośląskiego oraz mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Lubaniu wynosiło 3 939,03 PLN, co odpowiada 81.50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Lubania 921 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 1 280 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi 359.23,6% aktywnych zawodowo mieszkańców Lubania pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 30,0% w przemyśle i budownictwie, a 15,9% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 2,3% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Poniżej wykres zatrudnienia wg. branż:

  Poniżej podział wykształcenia mieszkańców:

  B2B – firmy w regionie

  W Lubaniu w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 2 587 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 1 562 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 181 nowych podmiotów, a 145 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (251) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (171) w roku 2013. W tym samym okresie najwięcej (276) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2011 roku, najmniej (145) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2019 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Lubaniu najwięcej (149) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (2 484) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.0,3% (9) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 22,0% (570) podmiotów, a 77,6% (2 008) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Lubaniu najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (23.9%) oraz Budownictwo (23.9%).

  Na wykresie niżej procentowy podział wg. rodzajów spółek:

  Wykres niżej przedstawia przeważające działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Lubaniu oddano do użytku 37 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 1,76 nowych lokali. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa dolnośląskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Lubaniu to 8 438 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 399 mieszkań. Jest to wartość porównywalna do wartości dla województwa dolnośląskiego oraz nieznacznie większa od średniej dla całej Polski.67,6% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 32,4% na cele indywidualne.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Lubaniu to 3,62 i jest większa od przeciętnej liczby izb dla województwa dolnośląskiego oraz nieznacznie mniejsza od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Lubaniu to 86,50 m2 i jest znacznie większa od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa dolnośląskiego oraz porównywalna do przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,70% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 97,43% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 92,17% mieszkań posiada łazienkę, 82,08% korzysta z centralnego ogrzewania, a 92,81% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Według danych GUS z 2019 roku w Lubaniu znajdował się 1 hotel (kategorii w trakcie kategoryzacji), 1 motel (kategorii ★★) oraz 0 pensjonatów. W porównaniu z rokiem 2008 liczba obiektów noclegowych zwiększyła się o 1 obiekt.Pozostałe turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów:pokoje gościnne: 1

  Turystyczne obiekty noclegowe wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo (dane na rok 2017):
  pochylnia wjazdowa: 1

  winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 1

  Obiekty z zapleczem konferencyjnym (dane na rok 2017):
  z nagłośnieniem: 1

  z komputerem/laptopem na wyposażeniu: 1

  z siecią WiFi na terenie obiektu: 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki naszego partnera aby znaleźć nocleg w Lubaniu w najkorzystniejszej cenie. Dostępna jest bogata baza obiektów – począwszy od domków letniskowych, apartamentów i hosteli, a na luksusowych hotelach kończąc. Poniżej najatrakcyjniejsze aktualne promocje na nocleg.

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Lubania znajduje się 38 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Ratusz z 1539 – 1543 (ul. Rynek 9)dnia 1949-03-29, wykaz dokumentów: 81 z 1949-03-29; 350 z 1956-11-22; 606/81 z 2005-10-05


  dolnośląskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Bielawa, pozycjonowanie stron Bolesławiec, pozycjonowanie stron Dzierżoniów, pozycjonowanie stron Kamienna Góra, pozycjonowanie stron Karpacz, pozycjonowanie stron Kłodzko, pozycjonowanie stron Lubań, pozycjonowanie stron Lubin, pozycjonowanie stron Oława, pozycjonowanie stron Polkowice, pozycjonowanie stron Strzelin, pozycjonowanie stron Świdnica, pozycjonowanie stron Szklarska Poręba, pozycjonowanie stron Trzebnica, pozycjonowanie stron Twardogóra, pozycjonowanie stron Ząbkowice Śląskie, pozycjonowanie stron Zgorzelec

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl