Pszczyna – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Semstart to firma gdzie pracują marketerzy z dużym bagażem doświadczeń w promocji firm w internecie. Od 5 lat razem pracujemy nad sprawnymi działaniami pozycjonerskimi.

  Pomagamy firmom z różnych nisz – pozycjonujemy sklepy e-commerce, firmy usługowe czy lokalne firmy.

  SemStart to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale znają tajniki marketingu firm w internecie. Skutecznie wykorzystują wiele kanałów, takie jak kampanie Google Ads, SEO, reklamy FB i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • pomagamy budować twój biznes
  • pakiety startowe dla firm
  • mała, butikowa agencja
  • elastyczne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania

  Skąd wiedzieć jakie wyniki osiąga kampania reklamowa?

  Wiesz, kiedy warto wydać więcej na reklamy, a kiedy nie warto? Jesteśmy tu dla Ciebie. Nasza firma pracuje jako przedłużenie Twojego zespołu marketingowego, więc możemy dostarczyć miesięczne raporty, które będą śledzić, co wymaga poprawy i ile budżetu należy przeznaczyć, aby zmaksymalizować wyniki.

  Jak działa prowadzenie kampanii Google Ads?

  Przygotowanie kampanii wiąże się z podjęciem decyzji, jakie są cele kampanii reklamowej. Cele mogą obejmować, kiedy uruchomić reklamę, jakie reklamy uruchomić, ile to będzie kosztować i jak długo będzie trwać. Ten proces podejmowania decyzji jest bardzo umiejętne, ponieważ istnieje wiele czynników, które muszą być brane pod uwagę i ważone w stosunku do siebie, aby proces decyzyjny ma sens. Można określić, na przykład, że celem reklamy jest zwiększenie świadomości w ciągu 6 tygodni z budżetu 5K , lub zwiększenie konwersji na swojej stronie internetowej z 50 zł za dzień.

  Jeśli mam mniejszy budżet, możecie mi pomóc w pozycjonowaniu strony?

  Tak, zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Może Pan podać nam specyfikę swojego budżetu i potrzeb, a my z przyjemnością wykonamy dla Pana indywidualną wycenę.

  Czy podejmujecie się pozycjonowania sklepów internetowych?

  Tak, nasza agencja specjalizuje się w pozycjonowaniu i reklamie sklepów internetowych. Współpracujemy z założycielami, aby ustalić najlepsze słowa kluczowe dla celów SEO. Nasi eksperci skonsultują się z Tobą, aby upewnić się, że Twoja strona wyróżni się na tle konkurencji i zwiększy ruch na stronie. Pozycjonowanie sklepu internetowego to coś więcej niż tylko stworzenie dobrego sklepu – to stworzenie tożsamości, dzięki której ludzie będą rozpoznawać Twoją markę, gdy będą szukać w Google ubrań, elektroniki lub artykułów dla zwierząt. Z Twojej strony internetowej powinno jasno wynikać, kim jesteś i co masz do zaoferowania, ponieważ jeśli użytkownicy nie są w stanie szybko wychwycić przynajmniej jednej istotnej różnicy między Tobą a konkurencją, nie ma sensu w ogóle kierować do nich swojej oferty.

  Czy mogę liczyć na dodatkowy konsulting w zakresie marketingu internetowego?

  Marketing to nie tylko SEO. To, co naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o sprzedaż i rozwój firmy, to to, co dzieje się w sklepie z klientami, którzy odwiedzają Twój sklep lub stronę internetową. Dlatego też pomagamy w rozwiązywaniu problemów takich jak problemy UX, które mogą mieć wpływ na ogólny sukces niektórych obszarów projektu strony – takich jak rozmieszczenie kart produktów, etapy zakupu itp., jednocześnie świadcząc usługi konsultingowe, abyś był w stanie lepiej radzić sobie z tym problemem od samego początku, słuchając uważnie i patrząc na nowe sposoby, które technologia dostarcza rozwiązań poprzez mobilne aplikacje handlowe, które pozwalają użytkownikom dowiedzieć się więcej informacji, zanim podejmą decyzję, czy chcą coś kupić, czy nie!

  Pszczyna – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 25 833
  Powierzchnia miasta 22,5 km²
  Gęstość zaludnienia 1 148,5 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie
  numer kierunkowy (+48) 32
  tablice rejestracyjne SPS

  Pszczyna jest niewielkim miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 25 833, z czego 52,6% stanowią kobiety, a 47,4% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców wzrosła o 0,7%. Średni wiek mieszkańców wynosi 41,6 lat i jest nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców województwa śląskiego oraz porównywalny do średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Pszczyny zawarli w 2019 roku 127 małżeństw, co odpowiada 4,9 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to nieznacznie więcej od wartości dla województwa śląskiego oraz wartość porównywalna do wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 1,4 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie mniej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od wartości dla kraju.28,1% mieszkańców Pszczyny jest stanu wolnego, 60,9% żyje w małżeństwie, 2,9% mieszkańców jest po rozwodzie, a 7,8% to wdowy/wdowcy.Pszczyna ma dodatni przyrost naturalny wynoszący 8. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu 0,31 na 1000 mieszkańców Pszczyny. W 2019 roku urodziło się 288 dzieci, w tym 50,3% dziewczynek i 49,7% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 326 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 1,28 i jest znacznie większy od średniej dla województwa oraz znacznie większy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 49,0% zgonów w Pszczynie spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 26,2% zgonów w Pszczynie były nowotwory, a 4,4% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Pszczyny przypada 10.84 zgonów. Jest to nieznacznie mniej od wartości średniej dla województwa śląskiego oraz wartość porównywalna do wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 232 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 302 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Pszczyny -70. W tym samym roku 7 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 6 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 1.58,7% mieszkańców Pszczyny jest w wieku produkcyjnym, 18,6% w wieku przedprodukcyjnym, a 22,6% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Pszczyna – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W działaniach marketingowych w danym obszarze często przeważają firmy świadczące usługi. Im wyższe zarobki, tym szybciej można budować firmę z wykorzystaniem SEO i reklam:

  W Pszczynie na 1000 mieszkańców pracuje 382osób . Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie więcej od wartości dla Polski. 54,5% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 45,5% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Pszczynie wynosiło w 2019 roku 3,4% (4,5% wśród kobiet i 2,5% wśród mężczyzn). Jest to mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Pszczynie wynosiło 4 031,68 PLN, co odpowiada 83.40% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Pszczyny 2 320 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 3 556 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi 1 236.15,3% aktywnych zawodowo mieszkańców Pszczyny pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 43,6% w przemyśle i budownictwie, a 15,1% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 1,7% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Poniżej wykres zatrudnienia wg. branż:

  Na wykresie niżej podział wykształcenia mieszkańców:

  B2B – firmy w regionie

  W Pszczynie w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 4 089 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 2 773 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 259 nowych podmiotów, a 147 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (366) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (225) w roku 2016. W tym samym okresie najwięcej (341) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2011 roku, najmniej (127) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2010 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Pszczynie najwięcej (441) jest stanowiących spółki handlowe z ograniczoną odpowiedzialnością. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (3 847) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.1,9% (76) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 26,2% (1 070) podmiotów, a 72,0% (2 943) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Pszczynie najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (23.5%) oraz Budownictwo (18.4%).

  Na wykresie niżej liczba zarejestrowanych spółek:

  Na wykresie niżej przeważające działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Pszczynie oddano do użytku 129 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 4,99 nowych lokali. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa śląskiego oraz mniejsza od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Pszczynie to 8 977 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 348 mieszkań. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa śląskiego oraz mniejsza od średniej dla całej Polski.77,5% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 22,5% na cele indywidualne.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Pszczynie to 3,40 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej liczby izb dla województwa śląskiego oraz znacznie mniejsza od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Pszczynie to 82,70 m2 i jest znacznie mniejsza od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa śląskiego oraz mniejsza od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,75% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 99,42% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 98,51% mieszkań posiada łazienkę, 89,01% korzysta z centralnego ogrzewania, a 89,56% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Według danych GUS z 2019 roku w Pszczynie znajdowały się 4 hotele (2 ★★★, 2 ★), 0 moteli oraz 1 pensjonat (kategorii ★★★). W porównaniu z rokiem 2008 liczba obiektów noclegowych zwiększyła się o 3 obiekty.Turystyczne obiekty noclegowe wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo (dane na rok 2017):
  pochylnia wjazdowa: 1

  drzwi automatycznie otwierane: 2

  winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 2

  parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 4

  Obiekty z zapleczem konferencyjnym (dane na rok 2017):
  z salą konferencyjną: 4 (liczba sal: 6, liczba miejsc: 455)
  z nagłośnieniem: 3

  z projektorem multimedialnym: 3

  z obsługą techniczną: 3

  z ekranem: 4

  z flipchartem (tablica suchościeralna): 3

  z komputerem/laptopem na wyposażeniu: 2

  z siecią WiFi na terenie obiektu: 5

  Skorzystaj z wyszukiwarki naszego partnera aby znaleźć nocleg w Pszczynie w najkorzystniejszej cenie. Dostępna jest bogata baza obiektów – począwszy od domków letniskowych, apartamentów i hosteli, a na luksusowych hotelach kończąc. Poniżej najatrakcyjniejsze aktualne promocje na nocleg.

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Pszczyny znajduje się 63 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków, która ma wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Miasto z 2. poł. XIII w.dnia 1953-03-14, wykaz dokumentów: R/391/53 z 1953-03-14; 770/67 z 1967-12-20


  śląskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Będzin, pozycjonowanie stron Cieszyn, pozycjonowanie stron Czechowice-Dziedzice, pozycjonowanie stron Czeladź, pozycjonowanie stron Imielin, pozycjonowanie stron Knurów, Lubliniec, pozycjonowanie stron Mikołów, pozycjonowanie stron Myszków, pozycjonowanie stron Orzesze, pozycjonowanie stron Pszczyna, pozycjonowanie stron Racibórz, pozycjonowanie stron Radlin, pozycjonowanie stron Radzionków, pozycjonowanie stron Rydułtowy, pozycjonowanie stron Siewierz, pozycjonowanie stron Skoczów, pozycjonowanie stron Tarnowskie Góry, pozycjonowanie stron Ustroń, pozycjonowanie stron Wisła, pozycjonowanie stron Wodzisław Śląski, pozycjonowanie stron Zawiercie, pozycjonowanie stron Żywiec

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl