Radzionków – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Czym jest Semstart? To agencja w której pracują ludzie z dużym bagażem doświadczeń w branży marketingu internetowego. Od 5 lat wspólnie pracujemy nad bezpiecznymi działaniami pozycjonerskimi.

  Pomagamy firmom z różnych nisz – pozycjonujemy sklepy internetowe, firmy usługowe czy lokalne biznesy.

  SemStart to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale znają tajniki marketingu firm w internecie. Skutecznie wykorzystują różne kanały, takie jak kampanie Google Ads, SEO, reklamy Facebook i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu
  • pakiety startowe dla firm
  • bezpośredni kontakt ze specjalistą obsługującym projekt
  • niewielka, butikowa agencja

  Czy jest konsulting w zakresie marketingu internetowego?

  Właściciel sklepu internetowego może spędzić wiele godzin na doskonaleniu swojego rankingu w wyszukiwarkach, ale jeśli nie ma klientów, którzy mogliby przekształcić się w sprzedaż, to wszystko na nic. Dlatego właśnie firma musi skupić się nie tylko na rankingach SEO, ale także na wynikach finansowych, które z nich wynikają: Kiedy Twoja firma może zwiększyć swoje dochody, możesz zainwestować w lepsze taktyki marketingowe, takie jak doradztwo lub kampanie reklamowe.

  Czy konkurencja w internecie nie jest za duża na rozwój firmy?

  Tak. Internet może być doskonałym narzędziem rozwoju biznesu i sprzedaży, ponieważ jest to międzynarodowy rynek z klientami, którzy są obecnie zaawansowani technologicznie i bardziej skłonni do kupowania towarów online lub w podróży. Dla wielu firm jest to inwestycja warta zachodu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich przyszłość w tej dziedzinie. Internet wymaga czasu i wysiłku, aby ustalić solidną reputację na tym rynku – będziesz musiał pokazać się konsekwentnie, więc upewnij się, że utrzymujesz swoją stronę internetową aktualizowaną ze świeżą zawartością i dobrą obsługą klienta (w tym szybkim czasem odpowiedzi). To zapewni, że potencjalni klienci otrzymują to, czego oczekują.

  Czy piszecie treści na stronę w ramach działań SEO?

  Pomagamy naszym klientom w zakresie usług SEO i często zajmujemy się również ich potrzebami w zakresie treści. Oferujemy pełną linię usług SEO, w tym projektowanie i tworzenie stron internetowych na zamówienie, aby sprostać wymaganiom wizerunkowym Twojej firmy; architekturę strony, aby sprostać zarówno obecnym oczekiwaniom klientów, jak i przyszłościowym inwestycjom w technologię za wszelką cenę; badania słów kluczowych, które dadzą Ci cenny wgląd w to, czego ludzie szukają w Google, dzięki czemu będziemy mogli umieścić te frazy tuż przed nimi, gdzie będą mogli je łatwo znaleźć – tak jak Twoje!

  Jakie są etapy pozycjonowania sklepu?

  Założenie sklepu internetowego to proces, który wymaga współpracy obu stron. Praca ta składa się z kilku etapów, które można podzielić na: rozmowę i ustalenie celów z klientem; przeprowadzenie audytu technicznego w celu znalezienia optymalizacji dla jego sklepu (rekomendowanie zmian, np. jakie produkty powinny pojawiać się jako pierwsze na stronach wyszukiwania); wprowadzenie tych usprawnień z zachowaniem najlepszych praktyk, dzięki czemu uzyskuje się efekty w postaci zwiększonego ruchu na stronie czy widoczności dla klientów.

  Czy pomagacie ułożyć odpowiednią strategię działań marketingowych?

  Marketing jest kluczowym elementem sukcesu Twojego sklepu, ale ważne jest również to, jak go prowadzisz i jakimi kanałami. Bardzo ważne jest, aby właściciel miał ogólny plan strategii marketingowej, dzięki czemu będzie mógł mądrze inwestować w to, które taktyki sprawdzą się najlepiej w zależności od ograniczeń budżetowych. Z naszego doświadczenia w LSA Marketing Solutions wynika, że łączenie płatnych mediów z influencerami lub twórcami treści często daje lepsze rezultaty niż poleganie wyłącznie na jednej metodzie – zwłaszcza jeśli zasoby takie jak czas i pieniądze są ograniczone, jak większość małych firm powie Ci!

  Radzionków – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 16 873
  Powierzchnia miasta 13,2 km²
  Gęstość zaludnienia 1 274,1 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1951
  numer kierunkowy (+48) 32
  tablice rejestracyjne STA

  Radzionków jest małym miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 16 873, z czego 51,3% stanowią kobiety, a 48,7% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców zmalała o 3,1%. Średni wiek mieszkańców wynosi 42,7 lat i jest porównywalny do średniego wieku mieszkańców województwa śląskiego oraz porównywalny do średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Radzionkowa zawarli w 2019 roku 72 małżeństw, co odpowiada 4,3 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to mniej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 1,4 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie mniej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od wartości dla kraju.27,1% mieszkańców Radzionkowa jest stanu wolnego, 58,7% żyje w małżeństwie, 3,7% mieszkańców jest po rozwodzie, a 9,4% to wdowy/wdowcy.Radzionków ma ujemny przyrost naturalny wynoszący -31. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu -1,84 na 1000 mieszkańców Radzionkowa. W 2019 roku urodziło się 134 dzieci, w tym 49,3% dziewczynek i 50,7% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 306 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 0,84 i jest większy od średniej dla województwa oraz mniejszy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 43,3% zgonów w Radzionkowie spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 27,5% zgonów w Radzionkowie były nowotwory, a 4,2% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Radzionkowa przypada 9.81 zgonów. Jest to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa śląskiego oraz mniej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 235 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 198 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Radzionkowa 37. W tym samym roku 1 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 0 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 1.59,8% mieszkańców Radzionkowa jest w wieku produkcyjnym, 16,7% w wieku przedprodukcyjnym, a 23,6% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Radzionków – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W marketingu lokalnym zazwyczaj przeważają firmy świadczące usługi. Im wyższe zarobki, tym łatwiej można rozwinąć firmę z wykorzystaniem SEO i reklam:

  W Radzionkowie na 1000 mieszkańców pracuje 221osób . Jest to znacznie mniej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od wartości dla Polski. 46,6% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 53,4% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Radzionkowie wynosiło w 2019 roku 3,9% (4,8% wśród kobiet i 3,1% wśród mężczyzn). Jest to znacznie więcej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa śląskiego oraz znacznie mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Radzionkowie wynosiło 4 364,71 PLN, co odpowiada 90.30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Radzionkowa 2 500 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 1 464 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi -1 036.6,0% aktywnych zawodowo mieszkańców Radzionkowa pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 34,1% w przemyśle i budownictwie, a 29,7% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 1,9% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Tak wygląda podział zatrudnienia wg. sektorów:

  Wykres niżej przedstawia podział wykształcenia mieszkańców:

  B2B – firmy w regionie

  W Radzionkowie w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowane były 1 793 podmioty gospodarki narodowej, z czego 1 360 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 105 nowych podmiotów, a 57 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (151) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (86) w roku 2013. W tym samym okresie najwięcej (167) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2011 roku, najmniej (57) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2019 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Radzionkowie najwięcej (179) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (1 690) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.0,3% (5) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 24,8% (445) podmiotów, a 74,9% (1 343) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Radzionkowie najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (28.4%) oraz Budownictwo (13.5%).

  Poniżej procentowy podział wg. rodzajów spółek:

  Na wykresie niżej procentowy podział rodzajów działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Radzionkowie oddano do użytku 35 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 2,07 nowych lokali. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Radzionkowie to 6 086 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 362 mieszkań. Jest to wartość mniejsza od wartości dla województwa śląskiego oraz nieznacznie mniejsza od średniej dla całej Polski.91,4% mieszkań zostało przeznaczonych na cele indywidualne, 8,6% na sprzedaż lub wynajem.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Radzionkowie to 5,20 i jest znacznie większa od przeciętnej liczby izb dla województwa śląskiego oraz znacznie większa od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Radzionkowie to 116,50 m2 i jest większa od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa śląskiego oraz znacznie większa od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,62% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 97,90% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 94,22% mieszkań posiada łazienkę, 83,90% korzysta z centralnego ogrzewania, a 48,90% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów (na podstawie danych GUS z 2019 roku):
  inne obiekty hotelowe: 1

  pokoje gościnne: 1

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Radzionkowa znajdują się 2 zabytkowe obiekty wpisane do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków, która ma wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Mur/ogrodzenie z XIX w.dnia 2015-10-07, wykaz dokumentów: A/457/15 z 2015-10-07


  śląskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Będzin, pozycjonowanie stron Cieszyn, pozycjonowanie stron Czechowice-Dziedzice, pozycjonowanie stron Czeladź, pozycjonowanie stron Imielin, pozycjonowanie stron Knurów, Lubliniec, pozycjonowanie stron Mikołów, pozycjonowanie stron Myszków, pozycjonowanie stron Orzesze, pozycjonowanie stron Pszczyna, pozycjonowanie stron Racibórz, pozycjonowanie stron Radlin, pozycjonowanie stron Radzionków, pozycjonowanie stron Rydułtowy, pozycjonowanie stron Siewierz, pozycjonowanie stron Skoczów, pozycjonowanie stron Tarnowskie Góry, pozycjonowanie stron Ustroń, pozycjonowanie stron Wisła, pozycjonowanie stron Wodzisław Śląski, pozycjonowanie stron Zawiercie, pozycjonowanie stron Żywiec

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl