Rydułtowy – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.







  DLACZEGO MY?

  Semstart to agencja gdzie pracują specjaliści z dużym doświadczeniem w branży marketingu internetowego. Od wielu lat wspólnie pracujemy nad skutecznymi działaniami marketingowymi.

  Pomagamy firmom z różnych nisz – pozycjonujemy sklepy internetowe, apteki czy lokalne biznesy.

  SemStart to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale znają techniki marketingu firm w internecie. Z powodzeniem wykorzystują wiele kanałów, takie jak kampanie Google AdWords, SEO, reklamy na Facebooku i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • zestawy startowe dla firm
  • wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu
  • przystępne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania
  • nastawienie na efekt

  Jakie są etapy pozycjonowania sklepu?

  Budowa sklepu internetowego to proces, który wymaga współpracy obu stron. Wywiad musi być przeprowadzony najpierw, więc twój partner może uzyskać pewne informacje o tym, co chcesz i jak działają najlepiej z rozmowy z klientami z pierwszej ręki. Po zakończeniu tego wstępnego etapu, nadszedł czas na audyt techniczny! Upewnimy się, że wszystkie linki są odpowiednio sformatowane na wszystkich stronach, na których produkty powinny pojawiać się w wynikach wyszukiwania, a także upewnimy się, że nie ma żadnych uszkodzonych linków lub innych błędów utrudniających optymalne działanie Twojego sklepu. Po spełnieniu przez Ciebie naszych zaleceń optymalizacyjnych (co często prowadzi do zwiększenia ruchu na stronie), jesteśmy gotowi do etapu trzeciego: usługi tworzenia/aktualizacji treści, która obejmuje takie tematy jak wpisy na blogu, posty w mediach społecznościowych itp

  Na czym polega prowadzenie reklam Google Ads?

  Dobrze przemyślana kampania reklamowa zaowocuje większą liczbą potencjalnych klientów dla firmy, z wyższym współczynnikiem konwersji. Reklama w Internecie często odbywa się za pomocą reklam w wyszukiwarkach (znanych jako Adwords) lub w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Kampanie reklamowe muszą być przygotowane z wyprzedzeniem, z uważnym uwzględnieniem czynników, takich jak słowa kluczowe, które opisują oferowane elementy i ich znaczenie dla tego, co ludzie szukają; oferty, które określają pozycję w wynikach wyszukiwania, a także ogólne koszty związane z prowadzeniem kampanii reklamowej. Kampanie testowe powinny być skonfigurowane najpierw w celu, dzięki czemu można zobaczyć, jak reaguje rynek przed inwestowaniem mocno do niego – opłaca się wiedzieć, co działa najlepiej przed pójściem na całość!

  Skąd wiedzieć jakie wyniki osiąga kampania reklamowa?

  Wiesz, kiedy warto wydać więcej na reklamy, a kiedy nie warto? Jesteśmy tu dla Ciebie. Nasza firma pracuje jako przedłużenie Twojego zespołu marketingowego, więc możemy dostarczyć miesięczne raporty, które będą śledzić, co wymaga poprawy i ile budżetu należy przeznaczyć, aby zmaksymalizować wyniki.

  Czy mogę liczyć na dodatkowy konsulting w zakresie marketingu internetowego?

  Marketing sklepu to nie tylko pozycje w wyszukiwarkach. Liczą się przede wszystkim wyniki finansowe, czyli sprzedaż – jeśli rośnie, to można poszerzyć marketing i dlatego tak ważne jest, aby zadbać o dobrą optymalizację również dla swojego biznesu! Oferujemy usługi doradcze, które również pomagają rozwiązywać problemy związane ze sprzedażą. Będziemy pracować z Tobą nad kwestiami UX, takimi jak optymalizacja kart produktów i poszczególnych kroków zakupowych – wszystko to ma wpływ na to, jak efektywnie Twoja strona lub aplikacja będzie działać, gdy ktoś wciśnie przycisk kupna przy kasie!

  Czy tworzycie content na stronę w ramach usługi pozycjonowania?

  Aby uplasować się w SERPach, potrzebujesz zarówno dobrego planu SEO, jak i wysokiej jakości treści. Możemy w tym pomóc! Jesteśmy profesjonalistami w tworzeniu wysokiej jakości treści dla Twojej witryny, aby poprawić jej widoczność w wyszukiwarkach takich jak Google czy Yahoo! Obejmuje to również robienie wspaniałych zdjęć przy użyciu profesjonalnego sprzętu, które wyróżnią Twoją stronę z tłumu innych stron walczących o ruch.

  Rydułtowy – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 21 514
  Powierzchnia miasta 15,0 km²
  Gęstość zaludnienia 1 447,3 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1951-75, 1992
  numer kierunkowy (+48) 32
  tablice rejestracyjne SWD

  Rydułtowy jest małym miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 21 514, z czego 51,5% stanowią kobiety, a 48,5% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców zmalała o 2,4%. Średni wiek mieszkańców wynosi 41,9 lat i jest porównywalny do średniego wieku mieszkańców województwa śląskiego oraz porównywalny do średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Rydułtów zawarli w 2019 roku 117 małżeństw, co odpowiada 5,4 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie więcej od wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 1,6 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie mniej od wartości dla województwa śląskiego oraz nieznacznie mniej od wartości dla kraju.24,7% mieszkańców Rydułtów jest stanu wolnego, 61,9% żyje w małżeństwie, 3,7% mieszkańców jest po rozwodzie, a 9,1% to wdowy/wdowcy.Rydułtowy ma dodatni przyrost naturalny wynoszący 6. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu 0,28 na 1000 mieszkańców Rydułtów. W 2019 roku urodziło się 219 dzieci, w tym 46,1% dziewczynek i 53,9% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 343 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 0,90 i jest znacznie większy od średniej dla województwa oraz porównywalny do współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 41,4% zgonów w Rydułtowach spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 26,1% zgonów w Rydułtowach były nowotwory, a 7,0% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Rydułtów przypada 9.85 zgonów. Jest to znacznie mniej od wartości średniej dla województwa śląskiego oraz mniej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 225 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 305 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Rydułtów -80. W tym samym roku 7 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 1 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 6.59,6% mieszkańców Rydułtów jest w wieku produkcyjnym, 17,8% w wieku przedprodukcyjnym, a 22,6% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Rydułtowy – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W przypadku marketingu nakierowanego na rynek lokalny zazwyczaj sprzedawane są usługi i towary. Im wyższe zarobki, tym szybciej można rozwinąć biznes z pomocą pozycjonowania lokalnego i kampanii reklamowych:

  W Rydułtowach na 1000 mieszkańców pracuje 275osób . Jest to wartość porównywalna do wartości dla województwa śląskiego oraz więcej od wartości dla Polski. 30,1% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 69,9% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Rydułtowach wynosiło w 2019 roku 6,0% (7,9% wśród kobiet i 4,4% wśród mężczyzn). Jest to znacznie więcej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa śląskiego oraz wartość porównywalna do stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Rydułtowach wynosiło 3 725,84 PLN, co odpowiada 77.10% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Rydułtów 2 125 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 1 035 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi -1 090.9,1% aktywnych zawodowo mieszkańców Rydułtów pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 43,7% w przemyśle i budownictwie, a 16,1% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 2,0% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Poniżej wykres zatrudnienia według branż:

  Na wykresie niżej podział wykształcenia mieszkańców:

  B2B – firmy w regionie

  W Rydułtowach w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowanych było 1 409 podmiotów gospodarki narodowej, z czego 1 115 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 107 nowych podmiotów, a 76 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (167) podmiotów zarejestrowano w roku 2010, a najmniej (107) w roku 2019. W tym samym okresie najwięcej (155) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2011 roku, najmniej (76) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2019 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Rydułtowach najwięcej (97) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (1 351) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.1,1% (16) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 20,4% (287) podmiotów, a 78,5% (1 106) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Rydułtowach najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (29.4%) oraz Budownictwo (13.4%).

  Poniżej procentowy podział wg. rodzajów spółek:

  Wykres niżej przedstawia procentowy podział rodzajów działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Rydułtowach oddano do użytku 21 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 0,98 nowych lokali. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Rydułtowach to 7 019 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypadają zatem 324 mieszkania. Jest to wartość znacznie mniejsza od wartości dla województwa śląskiego oraz znacznie mniejsza od średniej dla całej Polski.85,7% mieszkań zostało przeznaczonych na cele indywidualne, 14,3% na sprzedaż lub wynajem.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Rydułtowach to 5,29 i jest znacznie większa od przeciętnej liczby izb dla województwa śląskiego oraz znacznie większa od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Rydułtowach to 142,70 m2 i jest znacznie większa od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa śląskiego oraz znacznie większa od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,47% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 97,59% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 96,31% mieszkań posiada łazienkę, 90,34% korzysta z centralnego ogrzewania, a 20,57% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Domy i ośrodki kultury
  Domy i ośrodki kultury, kluby i świetlice w 2019 roku w Rydułtowach: 1 (publiczne: 1, prywatne: 0), w tym obiekty przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich: 1 (przystosowane wejście do budynku: 1, udogodnienia wewnątrz budynku: 1). W Rydułtowach 1 instytucja posiada sale widowiskowe, w których znajduje się 130 standardowych miejsc dla widzów.Imprezy organizowane przez domy kultury oraz ich uczestnicy w latach 2012 – 2019, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Imprezy organizowane przez jednostki w 2019 roku oraz liczba uczestników:
  imprezy ogółem: 165 (uczestnicy: 26 902)
  wystawy: 5 (uczestnicy: 1 800)
  festiwale i przeglądy artystyczne: 4 (uczestnicy: 990)
  koncerty: 18 (uczestnicy: 3 825)
  prelekcje, spotkania, wykłady: 12 (uczestnicy: 950)
  konkursy: 2 (uczestnicy: 300)
  pokazy teatralne: 31 (uczestnicy: 7 096)
  konferencje: 1 (uczestnicy: 200)
  warsztaty: 17 (uczestnicy: 957)
  inne: 75 (uczestnicy: 10 784)

  Imprezy
  Uczestnicy

  Wykres – Imprezy organizowane przez domy kultury, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)Wykres – Uczestnicy imprez organizowanych przez domy kultury, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Koła / kluby / sekcje i członkowie w 2019 roku:
  ogółem: 3 (członkowie: 36)
  fotograficzne i filmowe: 1 (członkowie: 12)
  turystyczne i sportowo rekreacyjne: 1 (członkowie: 12)
  seniora/Uniwersytet Trzeciego Wieku: 1 (członkowie: 12)

  Koła
  Członkowie

  Wykres – Koła / kluby / sekcje, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)Wykres – Członkowie kół / klubów / sekcji, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Pracownie specjalistyczne działające w domach i ośrodkach kultury w 2019 roku:
  fotograficzne: 1

  sale baletowe/taneczne: 1

  Grupy artystyczne i członkowie w 2019 roku:
  ogółem: 17 (członkowie: 292)
  teatralne: 2 (członkowie: 11)
  wokalne i chóry: 2 (członkowie: 50)
  taneczne: 13 (członkowie: 231)

  Grupy
  Członkowie

  Wykres – Grupy artystyczne, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)Wykres – Członkowie grup artystycznych, 2019 Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Kina
  Według danych z 2019 w Rydułtowach działało 1 kino posiadające 1 salę z 133 miejscami na widowni. Odbyło się 806 seansów, na które przyszło 36 577 widzów, w tym 190 seansów filmów produkcji polskiej, na które przyszło 21 499 widzów. Wśród obiektów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych 1 miał wejście do budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, a 1 miał udogodnienia wewnątrz budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.Seanse kinowe i widzowie w latach 2008 – 2019, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Biblioteki publiczne
  Według danych z 2019 w Rydułtowach działały 2 biblioteki i filie publiczne posiadające księgozbiór liczący 61 740 wolumenów. We wszystkich placówkach zatudnionych było 11 pracowników. Wśród obiektów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych 1 miał wejście do budynku przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, 1 miał udogodnienia wewnątrz budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, a 0 było przystosowanych dla użytkowników niewidzących i słabowidzących.Dla porównania w 2008 roku działały 3 biblioteki i filie posiadające księgozbiór liczący 75 352 wolumeny.Biblioteki publiczne – księgozbiór i czytelnicy w latach 2007 – 2019, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)
  Komputeryzacja bibliotek publicznych w 2019 roku:
  komputery użytkowane w bibliotece ogółem: 16

  dostępne dla czytelników: 5

  komputery podłączone do Internetu dostępne dla czytelników: 5

  biblioteki, które umożliwiają korzystanie z Internetu bezprzewodowego: 1

  biblioteki, które posiadają dostęp do Intrenetu szerokopasmowego: 1

  biblioteki, które oferują katalog on-line: 2

  biblioteki, które oferują możliwość zdalnego składania zamówień na materiały biblioteczne: 2

  Kluby sportowe
  Według danych z 2016 w Rydułtowach działało 8 klubów sportowych (włącznie z klubami wyznaniowymi i UKS) zrzeszających 396 członków. Zarejestrowano 535 ćwiczących (mężczyźni: 428, kobiety: 107, chłopcy do lat 18: 400, dziewczęta do lat 18: 90). Aktywnych było 11 sekcji sportowych. Zajęcia sportowe prowadzone były przez trenera (13), instruktora sportowego (11) oraz inne osoby (1).Ćwiczący w klubach sportowych w Rydułtowach w latach 1999 – 2016, Źródło: Główny Urząd Statystyczny (GUS)

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Rydułtów znajduje się 10 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków, która ma wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Warsztat z 1910 – 1920 (ul. Pietrzkowicka 32)dnia 1984-02-13, wykaz dokumentów: 1319/84 z 1984-02-13; A/138/13 z 2013-11-05


  śląskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Będzin, pozycjonowanie stron Cieszyn, pozycjonowanie stron Czechowice-Dziedzice, pozycjonowanie stron Czeladź, pozycjonowanie stron Imielin, pozycjonowanie stron Knurów, Lubliniec, pozycjonowanie stron Mikołów, pozycjonowanie stron Myszków, pozycjonowanie stron Orzesze, pozycjonowanie stron Pszczyna, pozycjonowanie stron Racibórz, pozycjonowanie stron Radlin, pozycjonowanie stron Radzionków, pozycjonowanie stron Rydułtowy, pozycjonowanie stron Siewierz, pozycjonowanie stron Skoczów, pozycjonowanie stron Tarnowskie Góry, pozycjonowanie stron Ustroń, pozycjonowanie stron Wisła, pozycjonowanie stron Wodzisław Śląski, pozycjonowanie stron Zawiercie, pozycjonowanie stron Żywiec

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl