Wieliczka – pozycjonowanie stron, reklama


Przedstawiamy ofertę na skuteczny marketing dla Twojej firmy, w tym:

W ofercie mamy też kompleksowe pakiety.  DLACZEGO MY?

  Czym jest Semstart? To firma w której pracują specjaliści z wieloletnim bagażem doświadczeń w branży marketingu internetowego. Od 5 lat wspólnie pracujemy nad sprawnymi działaniami pozycjonerskimi.

  Pomagamy firmom z różnych nisz – pozycjonujemy sklepy internetowe, firmy transportowe czy lokalne biznesy.

  SemStart to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Doskonale znają techniki marketingu firm w internecie. Z powodzeniem wykorzystują wiele kanałów, takie jak kampanie Google AdWords, pozycjonowanie, reklamy FB i inne.

  4 POWODY DLACZEGO

  • bezpośredni kontakt ze specjalistą pracującym przy projekcie
  • korzystne umowy bez długich zobowiązań czasu trwania
  • korzystne ceny
  • pakiety startowe dla firm

  Na czym polega prowadzenie reklam Adwords?

  Ciągłe śledzenie analizy wartości cost-per-click, współczynnika konwersji i objętości wyszukiwania dla słów kluczowych. Powinieneś dążyć do osiągnięcia maksymalnej wydajności dla Twojego budżetu przy możliwie najniższych kosztach reklamy. Przygotowanie kampanii Adwords zajmuje dużo czasu, zanim zostanie ona włączona i wysłana w przestrzeń internetową. Często lepiej jest robić to partiami, ponieważ każda sekunda się liczy, gdy masz do czynienia z kampaniami online: testuj kampanie Adwords przed ich uruchomieniem i starannie planuj każde uruchomienie, aby zmaksymalizować skuteczność kampanii. Istnieją dwa główne sposoby zarządzania kampanią reklamową po jej aktywacji – albo zarządzanie w locie (łatwiejsza metoda), albo wdrażanie automatycznych strategii przetargowych z platformy Google Ads (bardziej skomplikowane, ale potencjalnie bardziej lukratywne).

  Czy pomagacie ułożyć odpowiednią strategię działań marketingowych?

  Marketing sklepu to nie tylko pozycjonowanie. Należy opracować strategię, która będzie obejmowała wiele różnych kanałów pozyskiwania ruchu i klientów, takich jak media społecznościowe czy e-mail. Właściciel nie musi wdrażać ich wszystkich od początku, większość wdrażana jest etapami, gdy pojawiają się większe środki na kampanie reklamowe typu Google Adwords czy Facebook Ads. Z naszych obserwacji wynika, że łączenie metod płatnych z bezpłatnymi może zwiększyć liczbę wyświetleń u klientów nawet o 50%.

  Czy podejmujecie się pozycjonowania sklepów internetowych?

  Prawie zawsze podejmujemy się pozycjonowania sklepów internetowych. Zatrudniamy pełnoetatowych ekspertów we wszystkich aspektach reklamy, w tym w zakresie projektowania, optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), płatnych i remarketingowych reklam, komunikacji, takiej jak newslettery czy kampanie e-mailowe, i wielu innych. Metody, które stosujemy w celu poprawy pozycjonowania są naprawdę zróżnicowane, ale generalnie dzielą się na dwie kategorie: jedna to marketing bezpośredni z reklamami takimi jak PPC lub Google AdWords (manipulacja słowami kluczowymi w celu dotarcia do odbiorców). Druga obejmuje przyciąganie ruchu i budowanie autorytetu w czasie za pomocą organicznych strategii SEO, którymi zarządzamy starannie zgodnie z potrzebami Twojej firmy. Wszystko to oznacza, że najprawdopodobniej szukasz nas 🙂

  Jak sprawdzić wyniki kampanii?

  Co miesiąc przygotowujemy przejrzysty raport z działań i wyników kampanii reklamowych. Dodatkowo pomagamy Ci na samym początku w prawidłowej konfiguracji modułu ecommerce w Google Analytics, tak abyś miał dane, na podstawie których możesz podejmować decyzje o zwiększaniu budżetów reklamowych i zawieszaniu konkretnych kampanii.

  Jeśli mam mniejszy budżet, możecie nadal pomóc w pozycjonowaniu strony?

  Tak. Staramy się zawsze dostarczać naszym klientom najlepszą i najskuteczniejszą ofertę. Działamy w branży marketingu internetowego, więc częścią naszej pracy jest pomoc w stworzeniu udanej strony internetowej! Wiele firm oferuje usługi pozycjonowania stron internetowych, ale w przeciwieństwie do nich, my bierzemy pod uwagę Państwa budżet podczas przygotowywania planu, aby zmaksymalizować jego potencjalny ROI (zwrot z inwestycji). Ostatecznie uzyskanie wysokiej pozycji stron internetowych w SERP (Search Engine Rankings Page) jest inwestycją, która musi być ściśle monitorowana i dobrze zarządzana.

  Wieliczka – więcej o mieście i potencjale na rozwój firmy w regionie

  Liczba mieszkańców 23 849
  Powierzchnia miasta 13,4 km²
  Gęstość zaludnienia 1 744,6 osób/km²
  data założenia/prawa miejskie 1290
  numer kierunkowy (+48) 12
  tablice rejestracyjne KWI

  Wieliczka jest małym miastem z liczbą mieszkańców wynoszącą 23 849, z czego 52,3% stanowią kobiety, a 47,7% mężczyźni. W latach 2002-2019 liczba mieszkańców wzrosła o 30,6%. Średni wiek mieszkańców wynosi 39,6 lat i jest nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców województwa małopolskiego oraz nieznacznie mniejszy od średniego wieku mieszkańców całej Polski.Mieszkańcy Wieliczki zawarli w 2019 roku 117 małżeństw, co odpowiada 5,0 małżeństwom na 1000 mieszkańców. Jest to nieznacznie mniej od wartości dla województwa małopolskiego oraz nieznacznie więcej od wartości dla Polski. W tym samym okresie odnotowano 1,6 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa małopolskiego oraz nieznacznie mniej od wartości dla kraju.28,6% mieszkańców Wieliczki jest stanu wolnego, 59,6% żyje w małżeństwie, 2,9% mieszkańców jest po rozwodzie, a 8,7% to wdowy/wdowcy.Wieliczka ma dodatni przyrost naturalny wynoszący 82. Odpowiada to przyrostowi naturalnemu 3,48 na 1000 mieszkańców Wieliczki. W 2019 roku urodziło się 312 dzieci, w tym 46,5% dziewczynek i 53,5% chłopców. Średnia waga noworodków to 3 377 gramów. Współczynnik dynamiki demograficznej, czyli stosunek liczby urodzeń żywych do liczby zgonów wynosi 1,33 i jest znacznie większy od średniej dla województwa oraz znacznie większy od współczynnika dynamiki demograficznej dla całego kraju.W 2018 roku 47,2% zgonów w Wieliczce spowodowanych było chorobami układu krążenia, przyczyną 29,6% zgonów w Wieliczce były nowotwory, a 4,5% zgonów spowodowanych było chorobami układu oddechowego. Na 1000 ludności Wieliczki przypada 9.76 zgonów. Jest to wartość porównywalna do wartości średniej dla województwa małopolskiego oraz mniej od wartości średniej dla kraju.W 2019 roku zarejestrowano 725 zameldowań w ruchu wewnętrznym oraz 382 wymeldowań, w wyniku czego saldo migracji wewnętrznych wynosi dla Wieliczki 343. W tym samym roku 17 osób zameldowało się z zagranicy oraz zarejestrowano 1 wymeldowań za granicę – daje to saldo migracji zagranicznych wynoszące 16.59,1% mieszkańców Wieliczki jest w wieku produkcyjnym, 21,1% w wieku przedprodukcyjnym, a 19,9% mieszkańców jest w wieku poprodukcyjnym.

  Wieliczka – pozycjonowanie lokalne oraz działania reklamowe

  W przypadku marketingu nakierowanego na rynek lokalny zazwyczaj przeważają firmy usługowe. Im wyższe zarobki, tym szybciej można rozwinąć firmę z pomocą SEO i reklam:

  W Wieliczce na 1000 mieszkańców pracuje 331osób . Jest to znacznie więcej od wartości dla województwa małopolskiego oraz znacznie więcej od wartości dla Polski. 53,2% wszystkich pracujących ogółem stanowią kobiety, a 46,8% mężczyźni.Bezrobocie rejestrowane w Wieliczce wynosiło w 2019 roku 4,4% (4,9% wśród kobiet i 3,9% wśród mężczyzn). Jest to więcej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa małopolskiego oraz znacznie mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski.W 2018 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Wieliczce wynosiło 4 474,30 PLN, co odpowiada 92.50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.Wśród aktywnych zawodowo mieszkańców Wieliczki 2 246 osób wyjeżdża do pracy do innych miast, a 2 584 pracujących przyjeżdża do pracy spoza gminy – tak więc saldo przyjazdów i wyjazdów do pracy wynosi 338.18,7% aktywnych zawodowo mieszkańców Wieliczki pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo), 38,3% w przemyśle i budownictwie, a 18,9% w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja) oraz 1,2% pracuje w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości).

  Tak wygląda podział zatrudnienia według branż:

  Wykres niżej przedstawia ile mieszkańców ma wykształcenie średnie i wyższe:

  B2B – firmy w regionie

  W Wieliczce w roku 2019 w rejestrze REGON zarejestrowane były 4 183 podmioty gospodarki narodowej, z czego 2 988 stanowiły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. W tymże roku zarejestrowano 324 nowe podmioty, a 195 podmiotów zostało wyrejestrowanych. Na przestrzeni lat 2009-2017 najwięcej (371) podmiotów zarejestrowano w roku 2018, a najmniej (284) w roku 2011. W tym samym okresie najwięcej (253) podmiotów wykreślono z rejestru REGON w 2015 roku, najmniej (130) podmiotów wyrejestrowano natomiast w 2010 roku.Według danych z rejestru REGON wśród podmiotów posiadających osobowość prawną w Wieliczce najwięcej (363) jest stanowiących spólki cywilne. Analizując rejestr pod kątem liczby zatrudnionych pracowników można stwierdzić, że najwięcej (4 038) jest mikro-przedsiębiorstw, zatrudniających 0 – 9 pracowników.0,1% (5) podmiotów jako rodzaj działalności deklarowało rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo, jako przemysł i budownictwo swój rodzaj działalności deklarowało 18,2% (761) podmiotów, a 81,7% (3 417) podmiotów w rejestrze zakwalifikowana jest jako pozostała działalność.Wśród osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Wieliczce najczęściej deklarowanymi rodzajami przeważającej działalności są Handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (23.4%) oraz Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (16.5%).

  Poniżej procentowy podział wg. rodzajów spółek:

  Poniżej rodzaje działalności firm:

  Rynek nieruchomości

  W 2019 roku w Wieliczce oddano do użytku 269 mieszkań. Na każdych 1000 mieszkańców oddano więc do użytku 11,28 nowych lokali. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa małopolskiego oraz znacznie większa od średniej dla całej Polski. Całkowite zasoby mieszkaniowe w Wieliczce to 9 233 nireuchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypadają zatem 395 mieszkania. Jest to wartość znacznie większa od wartości dla województwa małopolskiego oraz nieznacznie większa od średniej dla całej Polski.80,3% mieszkań zostało przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem, 19,7% na cele indywidualne.Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w Wieliczce to 4,40 i jest znacznie większa od przeciętnej liczby izb dla województwa małopolskiego oraz znacznie większa od przeciętnej liczby pokoi w całej Polsce. Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2019 roku w Wieliczce to 96,30 m2 i jest większa od przeciętnej powierzchni użytkowej dla województwa małopolskiego oraz większa od przeciętnej powierzchni nieruchomości w całej Polsce.Biorąc pod uwagę instalacje techniczno-sanitarne 99,25% mieszkań przyłączonych jest do wodociągu, 98,72% nieruchomości wyposażonych jest w ustęp spłukiwany, 97,16% mieszkań posiada łazienkę, 85,30% korzysta z centralnego ogrzewania, a 88,50% z gazu sieciowego.

  Turystyka i komunikacja w regionie

  Według danych GUS z 2019 roku w Wieliczce znajdowało się 10 hoteli (3 ★★★★, 6 ★★★, 1 ★★), 2 motele (kategorii ★★) oraz 1 pensjonat (kategorii ★★). W porównaniu z rokiem 2008 liczba obiektów noclegowych zwiększyła się o 9 obiektów.Pozostałe turystyczne obiekty noclegowe wedug rodzajów:hostele: 1

  Turystyczne obiekty noclegowe wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo (dane na rok 2017):
  pochylnia wjazdowa: 8

  drzwi automatycznie otwierane: 3

  winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 4

  parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo: 3

  Obiekty z zapleczem konferencyjnym (dane na rok 2017):
  z salą konferencyjną: 7 (liczba sal: 22, liczba miejsc: 1 400)
  z nagłośnieniem: 4

  z projektorem multimedialnym: 6

  z zestawem do wideokonferencji: 4

  z obsługą techniczną: 4

  z ekranem: 6

  z flipchartem (tablica suchościeralna): 6

  z komputerem/laptopem na wyposażeniu: 6

  z siecią WiFi na terenie obiektu: 9

  Skorzystaj z wyszukiwarki naszego partnera aby znaleźć nocleg w Wieliczce w najkorzystniejszej cenie. Dostępna jest bogata baza obiektów – począwszy od domków letniskowych, apartamentów i hosteli, a na luksusowych hotelach kończąc. Poniżej najatrakcyjniejsze aktualne promocje na nocleg.

  Atrakcje w regionie

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Wieliczki znajduje się 72 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Poniżej znajduje się pełna lista zabytków wraz z ich typem i podstawowymi informacjami. Dostępna jest również interaktywna wyszukiwarka zabytków jak również filtry do ukrywania/wyświetlania obiektów z określonych kategorii. Zarówno wyszukiwarka jak i filtry mają wpływ na zabytki prezentowane na liście oraz na interaktywnej mapie zabytków. Dla większości zabytków prezentowanych na mapie dostępna jest opcja wirtualnego spaceru (w oparciu o technologię Google Street View), gorąco zachęcamy do wypróbowania tej funkcjonalności.

  Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni , dziedzictwo kulturowe (ul. Zamkowa 6)1978, numer wpisu: 32ter


  małopolskie – inne miejscowości

  pozycjonowanie stron Andrychów, pozycjonowanie stron Bochnia, pozycjonowanie stron Brzesko, pozycjonowanie stron Chrzanów, pozycjonowanie stron Dobczyce, pozycjonowanie stron Gorlice, pozycjonowanie stron Kęty, pozycjonowanie stron Limanowa, pozycjonowanie stron Miechów, pozycjonowanie stron Myślenice, pozycjonowanie stron Nowy Targ, pozycjonowanie stron Olkusz, pozycjonowanie stron Oświęcim, pozycjonowanie stron Skawina, pozycjonowanie stron SuchaBeskidzka, pozycjonowanie stron Trzebinia,pozycjonowanie stron Wadowice, pozycjonowanie stron Wieliczka, pozycjonowanie stron Zakopane

  źródło danych o miejscowościach: polskawliczbach.pl