Misja firmy

Misja firmy: przykłady oraz instrukcja napisania

Misja firmy budzi Twoje zainteresowanie? Słyszałeś lub słyszałaś, że coś takiego mają wielkie marki, odnoszące sukcesy na rynku światowym? Inspiruje Cię ten przykład i chcesz spróbować swoich sił?

Jesteś w dobrym miejscu! W tym tekście odsłonimy tajemnicę misji firmy, opowiemy, co to jest, jak służy biznesom, podamy przykłady i nauczymy Cię jak napisać własną maksymalnie skuteczną misję.

Tworzenie artykułów poradnikowych

Jak pisać artykuły poradnikowe na blog firmowy

 

Skoro szukasz informacji na ten temat, to pewnie już wiesz, że tworzenie artykułów poradnikowych może przynieść Twojej firmie mierzalne korzyści. Wynikają one z tego, że odbiorcy, którym dostarczasz pożyteczną treść, zaczynają ufać Ci jako ekspertowi branżowemu i w razie potrzeby właśnie do Ciebie przyjdą z zamówieniem.

Zatem w tym wpisie skupimy się na tym, jak pisać artykuły poradnikowe, które rzeczywiście spodobają się Twoim odbiorcom i pomogą stworzyć ekspercki wizerunek Twojej marki.

Pozycjonowanie bloga

Pozycjonowanie bloga: jak pisać teksty pod SEO na blog firmowy

Pozycjonowanie bloga firmowego jest ogromnie korzystne dla zwiększenia ruchu na stronie e-commerce. Pozwala ściągnąć na Twoją witrynę osoby na różnych etapach lejka zakupowego.

Optymalizacja bloga powinna być zaplanowana i przemyślana, aby przyniosła pożądane skutki. W tym wpisie opowiemy, jak tworzyć teksty pod SEO dla bloga, aby jednocześnie były merytoryczne i budowały w oczach użytkowników ekspercki wizerunek Twojej marki.

Co to jest content

Co to jest content

Content to słowo angielskiego pochodzenia, które dosłownie oznacza zawartość, treść. Ale co to jest treść, jeśli chodzi o biznes e-commerce? A jest to cała zawartość strony, widoczna dla użytkownika, zaczynając od nagłówków menu i kończąc obrazkami.

Dlaczego poświęcamy temu tak dużo uwagi na naszym blogu? Bo na treściach buduje się tak zwany web content marketing, czyli sprzedaż za pomocą tego, co widzi użytkownik na stronie firmy.

Marketing treści

Marketing treści: jak tworzyć content firmowy bez straty czasu

Content marketing… co to jest?..” – mruczą sobie zaintrygowani przechodnie na Bydgoskim Przedmieściu, mijając nowe biuro toruńskiej części naszej ekipy.

Niektórzy powiadają, że jest to Król Sprzedaży. Ale wielu przedsiębiorców, nieumiejętnie próbujących do niego się zbliżyć, stwierdza w końcu, że próżno. No cóż, jest rzeczywiście wymagający. A za to szczodrze wynagradza tych, którzy spełniają jego wymogi.

safe search

SafeSearch w Google: wszystko, co trzeba wiedzieć

Wbrew pozorom wirtualny świat też potrafi być niebezpieczny, szczególnie dla młodszych użytkowników. Czasami na nieodpowiednie treści można natrafić nawet po wpisaniu w wyszukiwarce całkiem niewinnych haseł.
Filtr SafeSearch został opracowany przez Google celem ochrony użytkowników przed okrucieństwem, przemocą, treścią pornograficzną. Jest to zdecydowanie pomocna funkcja dla rodziców i nie tylko. Może jednak wpłynąć na ruch na Twojej stronie biznesowej.
W tym artykule opowiemy wszystko, co może Cię interesować na temat SafeSearch. 
jak pozycjonować landing page

Jak pozycjonować landing page?

Landing page jest nazywany inaczej stroną docelową lub stroną „lądowania”. Zwykle na takiej podstronie użytkownik ma wykonać określoną akcję – zakupić jakiś przedmiot lub usługę czy zapisać się do newslettera. Idealnie jest gdy landing page znajduje się wysoko pod konkretną frazę w Google. Przykładowo gdy sprzedajemy kurs TikToka – dobrze, aby po wpisaniu frazy „Kurs Tik Tok” – nasz landing page pojawiał się na pierwszej stronie. Dzięki temu możemy sprzedawać usługę przy wykorzystaniu ruchu organicznego. Jak pozycjonować landing page?

Pisanie artykułów na zamówienie – skąd czerpać inspiracje?

Co to za praca – pisanie tekstów? Na ile kompetentna i przekonująca może być treść, pisana przez kogoś, kto nie zna się na danym temacie? Zadaję sobie to pytanie przy każdym nowym zleceniu.  Nie mam śmiałości, aby prowadzić własny blog o tematyce tworzenia treści na strony www (copywriting), ale dostałam takie zlecenie bezpośrednio od szefa i muszę się wykręcić. Jesteście ciekawi, jak mi pójdzie?

błędy seo

Najczęstsze błędy SEO – czego unikać?

Pozycjonowanie strony internetowej to proces wymagający czasu oraz specjalistycznej wiedzy. Jest jednak kilka błędów SEO, których należy się wystrzegać, a które bardzo często są popełniane – zarówno przez osoby, które próbują pozycjonować strony na własną rękę, ale także agencje, web developerów czy grafików. Na jakie błędy zwrócić szczególną uwagę, gdy zaczynamy pozycjonować stronę internetową? Oto kilka z nich.

wyniki sprawdzenia

Jak podmienić słowo lub fragment adresu URL na wszystkich podstronach WordPress

Są sytuacje, kiedy musimy podmienić konkretne słowo, nazwę czy adres URL we wszystkich treściach na stronie. Jest to proste w przypadku małych blogów – edytujemy kilka czy kilkanaście podstron i w parę minut wszystko jest podmienione.

Przy większych blogach i serwisach, gdzie jest kilkaset czy kilka tysięcy podstron, taka ręczna edycja nie ma sensu, bo zajęłaby dużo czasu. Na szczęście jest kilka sposobów, by szybko podmienić dane słowo.

marketing-lokalny

Marketing lokalny – reklamy i pozycjonowanie regionalne

W poradniku:

 • na czym polega marketing lokalny
 • w jakie kanały warto inwestować
 • czy można prowadzić efektywny marketing lokalny samodzielnie
 • jakie budżety na reklamy są potrzebne jeśli prowadzimy w regionie (i czy jest to tańsze od działań ogólnopolskich)
 • najczęstsze błędy popełniane przy promocji lokalnej firmy
 • jak analizować konkurencję
 • najlepsze praktyki i pomysły, które pomogą wyróżnić się na tle konkurencji

Zapraszamy do czytania.

branza-slubna

7 kroków do internetowego sukcesu w branży ślubnej

Odniesienie sukcesu w branży ślubnej w dzisiejszych czasach nie może mieć miejsca bez wykorzystania nowoczesnych narzędzi marketingu i reklamy internetowej. Pozwalają one na precyzyjne dotarcie do osób zaręczonych oraz planujących się pobrać w najbliższym czasie. Dziś przedstawiamy 7 kroków, które pozwolą szybko pozyskać nowych klientów.

deweloper-budowa

Reklama firmy budowlanej, promocja agencji nieruchomości – marketing inwestycji deweloperskich – PORADNIK

W poradniku przedstawiamy:

 • różne metody na promocję inwestycji deweloperskich z pomocą internetu,
 • jak jest różnica w kosztach i strategiach pomiędzy dużymi i małymi miastami,
 • jakie kanały promocji wykorzystać w pierwszej kolejności,
 • które działania marketingowo są mniej ważne,
 • jak ułożyć strategię marketingową przy ograniczonym budżecie.

Zapraszamy do lektury!

lekarz-gabinet

Efektywny marketing internetowy Twojego gabinetu lekarskiego

Nowoczesna branża medyczna jest obszarem, w którym doskonale sprawdza się promowanie usług przy użyciu narzędzi, jakie daje nam marketing internetowy. Działania z zakresu lokalnego pozycjonowania SEO i geolokalizowanej reklamy w mediach społecznościowych to sposoby, dzięki którym promocja Twojego gabinetu lekarskiego w internecie stanie się jeszcze skuteczniejsza. Umożliwia precyzyjne dotarcie do potencjalnych klientów w określonym rejonie (np. miasta czy osiedla), a zarazem optymalne wykorzystanie budżetu.

marketing-korepetycje

Blogi i vlogi, czyli skuteczne narzędzia promocji dla korepetytorów

Branża wspomagania edukacji w dużej mierze opiera się na poleceniach zadowolonych klientów oraz ogłoszeniach na portalach. Promocja korepetycji w internecie umożliwia jednak dotarcie do większego grona potencjalnych uczniów oraz zaoferowanie im dodatkowych usług. Doskonałym pomysłem jest prowadzenie przez korepetytora wartościowego, merytorycznego bloga albo vloga w serwisie YouTube. Dostępne narzędzia marketingu internetowego pozwalają skutecznie zbudować wizerunek profesjonalnego nauczyciela.

hotel-promocja

7 sposobów na promocję, reklamę i marketing hotelu, pensjonatu

Promocja hotelu czy pensjonatu jest dość specyficzna. Z kilku powodów:

 • jest mocno zależna od obecności w serwisach jak booking.com czy innych agregatorach
 • pozycjonowanie hotelu na główne frazy typu „noclegi Gdańsk” jest trudne i kosztowne
 • reklama na główne frazy związane z noclegami wymaga większych budżetów
 • konkurencja ze strony innych hoteli i pensjonatów
 • konkurencja ze strony alternatyw dla hoteli (np. Airbnb)
agroturystyka-pozycjonowanie

8 sposobów na promocję, reklamę i marketing agroturystyki

W poradniku:

 • jakie są sposoby promocji w agroturystyce
 • jak dotrzeć do nowych gości z pomocą reklamy
 • jak wykorzystać treści by zwiększyć liczbę zapytań i poprawić wyniki SEO
 • jakie znaczenie przy promocji ma obecność w social mediach

Jeśli prowadzisz biznes związany z agroturystyką i szukasz sposobów na jego promocję to internet będzie tu dobrym kierunkiem. Nie warto ograniczać się jednak tylko do jednego czy dwóch sposobów promocji. Jest ich dużo więcej. Dla inspiracji przedstawiamy je niżej.

dentysta-promocja

Pozycjonowanie, reklama i promocja gabinetu dentystycznego

W poradniku przedstawiamy różne sposoby na promocję gabinetów dentystycznych z pomocą marketingu internetowego:

 • jak wykorzystać reklamę by dotrzeć do nowych pacjentów
 • jak wykorzystać możliwości jakie daje SEO i pozycjonowanie
 • co jest ważniejsze przy promocji gabinetu – reklama czy pozycjonowanie
 • jakie są koszty marketingu gabinetu w małych, średnich i dużych miastach
 • jak dotrzeć do pacjentów za granicą
 • dlaczego optymalizacja mapki i profilu Google Moja Firma są tak ważne
google-moja-firma

Wizytówka Google Moja Firma – jak odzyskać kontrolę nad mapką Google?

Skorzystałeś z usług „pozycjonowania lokalnego” za 300zł i straciłeś kontrolę nad własną mapką Google (Google Moja Firma)? Nie martw się… na szczęście jest sposób jak odzyskać dostęp do konta i zabrać uprawnienia oszustom.

Ostatnio zgłosił się do nas mój wujek prowadzący mały lokalny biznes turystyczny z problemem… „Maciej dałem się wrobić jak dziecko i nie dość, że wydałem 300zł na coś co nie wiem czy w ogóle działa to jeszcze straciłem kontrolę nad własnym kontem Google My Business”.

wordpress

Pozycjonowanie, optymalizacja stron i bloga opartego o WordPress – poradnik

Poradnik prezentuje co można zrobić, by skutecznie zoptymalizować i lepiej wypozycjonować stronę opartą na CMS WordPress.

Dlaczego WordPress?

WordPress to Volkswagen wśród CMSsów. Jest to najczęściej wybierany CMS, na którym bazuje około 30% stron na całym świecie. Sprawdza się w wielu różnych zastosowaniach. Nawet jeśli chcemy otworzyć mały czy średni sklep to dalej WP rozwinięty o odpowiednie wtyczki (WooCommerce) będzie dobrym wyborem.

google-ads

Prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords) – najczęstsze błędy – poradnik

Podstawowa konfiguracja reklam w AdWords nie jest zadaniem trudnym. Wystartowanie z pierwszą kampanią z pomocą samouczka zajmuje maksymalnie kilka minut i komuś obeznanemu z interfejsem Google nie powinno nastręczyć trudności. Z tego względu wielu mniejszych przedsiębiorców decyduje się na samodzielne zarządzanie swoim kontem. Najbardziej podstawowe ustawienia umożliwią wyświetlanie się reklam, jednakże takiej kampanii będzie bardzo daleko od efektywności. Prześledźmy więc kilka z najczęściej popełnianych błędów w konfigurowaniu AdWords.

turystyka-pozycjonowanie

Pozycjonowanie w turystyce (wady i zalety)

Wielu klientów postrzega pozycjonowanie jako usługę jak każdą inną. Gdy oddają auto do warsztatu, oczekują że będzie naprawione, gdy zamawiają wykonanie strony internetowej – oczekują, że będzie wykonana zgodnie z ustaleniami. Podobnie z pozycjonowaniem, oczekują że przy budżecie X osiągnięte będą pierwsze pozycje dla fraz które ich interesują.

fitness-rozwoj

Wykorzystaj siłę Social Media w promocji biznesu w branży fitness

Niezależnie od tego, czy prowadzisz własną siłownię, sklep z artykułami dla sportowców, czy jesteś trenerem personalnym, promocja Twojego biznesu w branży fitness nie może odbywać się bez wykorzystania siły Social Media. Wykorzystanie narzędzi marketingowych i formatów reklamowych, jakie daje portal Facebook oraz serwis Instagram pozwolą Ci precyzyjnie dotrzeć do osób aktywnych, zainteresowanych usługami, jakie oferujesz. Jednocześnie są świetnym miejscem na skupianie społeczności wokół swojej marki.


Blog o marketingu internetowym - o czym piszemy

Marketing internetowy to proces promowania firmy lub produktu za pomocą kanałów online. Może on obejmować reklamę cyfrową, marketing e-mailowy, marketing w mediach społecznościowych i wiele innych. Marketing internetowy może być świetnym sposobem na dotarcie z przekazem do dużej grupy odbiorców i może być bardzo skuteczny w kierowaniu ruchu na Twoją stronę internetową lub strony docelowe. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że Internet jest zatłoczone miejsce, i trzeba się upewnić, że wysiłki marketingowe są dobrze ukierunkowane i istotne dla grupy docelowej. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, skontaktuj się z doświadczonym marketerem internetowym, aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu działań. Na marketing w internecie składa się kilka obszarów:

Rozwój i promocja firmy z pomocą pozycjonowania lokalnego

Tu poza SEO dla strony internetowej ważna będzie optymalizacja i pozycjonowanie Google Moja Firma: Google Moja Firma to bezpłatne i łatwe w użyciu narzędzie dla firm do zarządzania swoją obecnością w Internecie. Umożliwia ono właścicielom firm tworzenie i aktualizowanie profilu firmy, w tym informacji kontaktowych, godzin pracy i zdjęć. Pozwala także firmom kontaktować się z klientami za pośrednictwem Map Google i Wyszukiwarki. Google Moja Firma jest szczególnie ważna dla firm lokalnych, ponieważ pomaga im wyróżnić się na Mapach Google i w Wyszukiwarce, gdy ludzie szukają firm w ich okolicy. Ponadto dzięki Google Moja Firma firmy mogą uzyskać informacje o swoich klientach, takie jak lokalizacja i urządzenia, z których korzystają, aby uzyskać dostęp do internetu.

Rozwój sklepu e-commerce za pomocą SEO:

Na SEO składa się kilka różnych obszarów, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to proces poprawy widoczności i rankingu witryny lub strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Można to osiągnąć poprzez optymalizację treści strony internetowej, struktury oraz elementów na stronie, takich jak tytuły, metatagi i anchor text; budowanie backlinków z innych stron internetowych oraz zwiększanie ogólnego autorytetu strony internetowej. O tym wszystkim piszemy na naszym blogu o marketingu internetowym i jest to nasza główna usługa skierowana do właścicieli sklepów internetowych.

Promocja firmy lokalnej z pomocą reklam:

Istnieje wiele różnych sposobów na reklamowanie lokalnego biznesu w sieci. Jednym z najczęstszych jest Google Ads, który pozwala na umieszczanie reklam na Google.com i milionach innych stron internetowych w sieci. Możesz kierować reklamy do osób na podstawie tego, czego szukają w Google, gdzie się znajdują, a nawet ich wieku i płci. Inną popularną opcją jest Facebook Ads, które pozwalają kierować reklamy do ludzi na podstawie ich zainteresowań, danych demograficznych i zachowań. Można również tworzyć niestandardowe grupy odbiorców istniejących klientów lub odwiedzających stronę internetową, aby dotrzeć do nich z ukierunkowanymi reklamami na Facebooku.

Promocja sklepu e-commerce z pomocą reklam:

Istnieje wiele różnych rodzajów reklamy ecommerce w Internecie. Najpopularniejsze z nich to Google Ads i Facebook Ads. Google Ads pozwalają na umieszczenie tekstu lub banerów reklamowych na stronach wyników wyszukiwania Google. Kiedy ktoś szuka terminu związanego z Twoim produktem lub usługą, Twoja reklama może pojawić się obok organicznych wyników wyszukiwania. Facebook Ads pozwalają na umieszczenie ukierunkowanych reklam na Facebook's News Feed. Możesz kierować ludzi na podstawie ich zainteresowań, danych demograficznych i zachowań. Facebook Ads to świetny sposób, aby dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy są już zainteresowani tym, co masz do zaoferowania. Google Merchant pozwala na umieszczenie Product Listing Ads (PLAs) na Google Shopping. Kiedy ktoś szuka produktu, który potrzebuje to pokazuje mu się reklama prowadzące bezpośrednio na podstronę tego produktu. To dość tania i efektywna forma reklamy sklepu.

Sprzedaż z innych źródeł:

Każda z tych platform ma coś innego do zaoferowania kupującym. Ceneo koncentruje się na zapewnieniu konsumentom łatwego sposobu porównywania cen i ocen produktów. Allegro jest znane z ogromnego wyboru produktów, a Domodi jest skierowane bardziej do kupujących świadomych mody. Ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych preferencji - niektórzy ludzie wolą jedną platformę od innych. Dlatego warto budować sprzedaż z wielu różnych kanałów - przede wszystkim z własnego sklepu internetowego, ale także z pomocą serwisów zewnętrznych jak właśnie wspomniane Allegro, Ceneo itd.

Podsumowując tematykę naszego bloga o marketingu w internecie

Internet to dobry sposób na rozwój firmy i zwiększenie sprzedaży. Są różne strategie działań zarówno w obszarze pozycjonowania jak i reklam. O tym wszystkim można przeczytać na naszym blogu.