Subdomena – co to jest, jak działa

Adres, który należy do głównej domeny, zawierający inną zawartość. Pozwala oddzielić różnego rodzaju treści na osobnych stronach. Najlepiej ukazać to na przykładzie. Powiedzmy, że właściciel domeny superseo.com chce założyć w obrębie swojego portalu bloga, na którym będzie zamieszczać artykuły informacyjne. Strona blog.superseo.com będzie wówczas subdomeną jego platformy. Tego typu strony zawsze mają przedrostek sugerujący przynależność do danej domeny po lewej stronie od głównego adresu.

Przez algorytmy wyszukiwarek każde podkategorie są traktowane jako osobne strony, jednak nie mogą one istnieć bez domeny głównej. Jeśli zatem superseo.pl zniknie, to w sieci nie będzie istniał także blog. Korzyścią płynącą z rozwiązanie tego typu jest stały koszt, ponieważ nie trzeba płacić za żadne dodatkowe domeny.

Do czego może przydać się subdomena?

Przedstawiony powyżej przykład zaprezentował, że subdomenymożna wykorzystać do tworzenia blogów. Oprócz tego da się w ich ramach powołać do życia także forum dyskusyjne na dany temat. Inna przydatna opcja to możliwość stworzenia wielu wersji językowych danej strony i przedrostkiem będą wtedy skróty danych krajów (np. en.superseo.com). Subdomenypozwalają też na założenie sklepu i korzystanie ze specjalnych, spersonalizowanych adresów e-mail.

Inne hasła w słowniku:

O

P

R

S

T

U

V